Menu Zavřeno

Kdo jsme?

Jsme skupina zdravotníků, sester a lékařů, kteří jsou nespokojeni s dosavadním fungováním některých nestátních (soukromých) poskytovatelů zdravotnických služeb. Ať už jde o ordinace lékařů, zdravotnické dopravní služby, služby domácí péče, organizace poskytující zdravotnické asistence i mnoho dalších firem působících v tomto oboru. Neříkáme že všichni, ale je dost společností pro které jsou jejich pacienti jen položky na výpisu z bankovního účtu.

Většina z nás pracuje, nebo dlouhé roky pracovala na urgentních odděleních nemocnic, nebo u zdravotnické záchranné služby. Pro nás všechny je práce ve zdravotnictví zároveň koníčkem a životním posláním. Svou práci máme rádi a věříme, že naše potěšení z práce je znát i na kvalitě námi poskytnuté péče.

Chceme proto všem soukromým poskytovatelům zdravotnických služeb ukázat, že kvalitní firma se nevyznačuje jen moderním vozovým parkem a drahou technikou za desítky tisíc korun, ale také kvalitním, zkušeným a empatickým personálem, který poskytuje kvalitní péči bez ohledu na zdravotní pojišťovnu pacienta.

V podstatě chceme docílit změny uvažování poskytovatelů služeb v tomto odvětví podnikání, ve prospěch budoucích pacientů a klientů, mezi které budeme jednou patřit i my…

Co chceme?

Mimo výše zmíněné bychom také rádi zvedli úroveň vzdělanosti v oblasti první pomoci. Během naší praxe narážíme na situace, kdy mezi lidmi přežívají mýty a nepravdy o záchranné službě, staré, někdy i nebezpečné, postupy první pomoci a strach z poskytnutí pomoci druhému.

Rádi bychom za pomocí článků, workshopů, vlastních videí, kurzů a besed ukázali, že první pomoc není nic těžkého a že jí zvládne opravdu každý.

Budeme rádi, když lidé potlačí svou lhostejnost k druhým, nebudou se bát a poskytnou kvalitní první pomoc, a třeba jednou také zažijí ten krásný pocit z pomoci druhému.

Myslíme to vážně!

Naší záchrannou službu stavíme, jak se obecně říká, na zelené louce. Bez velkých známostí na úřadech a ministerstvech, a bez silného partnera, který by nás financoval. Víme, že naše cesta bude náročná, ale výzvy máme rádi a těšíme se o to víc na zasloužený výsledek našeho snažení.

Jako důkaz, že vše co píšeme myslíme vážně, vás budeme prostřednictvím našeho webu informovat o všech našich plánech, krocích a postupech.

Pokud s naší myšlenkou souhlasíte a líbí se vám naše práce, budeme rádi když nás podpoříte například sdílením na sociálních sítích, nebo šířením těchto stránek mezi vaše známé a přátele.
S pozdravem
Martin Fejt a Josef Handlíř
(Zakládající členové organizace)