Menu Zavřeno

Kurz první pomoci u bazénu a záchrana tonoucího

Kurz první pomoci u bazénu a na vodních plochách, včetně záchrany tonoucího, je celodenní kurz, vhodný pro všechny osoby, které se pohybují u plaveckých bazénu a všeobecně v okolí vodních ploch. Jedná se zejména o pedagogy, výchovné pracovníky a vedoucí dětských kroužků, kteří doprovázejí děti k bazénu a o personál starající se o chod bazénu a vodních ploch. Kurz je také vhodný jako opakovací pro plavčíky, kteří se po pracovní pauze vracejí zpět do provozu bazénu. Ale úplně stejně je kurz vhodný pro pravidelné plavce, kteří se často vyskytují v plaveckých bazénech.

Prostředí bazénu a vodních ploch je dost specifické a i proto je náš kurz rozdělen na tři výukové bloky.

První blok probíhá v učebně pod vedením zkušeného záchranáře, a zaměřuje se na první pomoc u nejčastějších zdravotních obtíží a úrazů, právě u bazénů a vodních ploch. Účastníci kurzu se seznámí s aktuálně platnými postupy a trendy v poskytování první pomoci, včetně neodkladné resuscitace a správného použití AED (Automatizovaný externí defibrilátor). Ke konci prvního bloku bude probíhat i praktický nácvik probraných postupů a nácvik nepřímé srdeční masáže na cvičné figuríně.

Druhý blok probíhá také v učebně, ale již pod vedením zkušeného vodního záchranáře, který s účastníky probere samotnou záchranu tonoucího a připraví účastníky na poslední, praktický blok kurzu, který probíhá přímo v bazénu.

Po ukončení kurzu obdrží každý účastník certifikát o absolvování kurzu s neomezenou platností.


Podmínky pro přijetí do kurzu:
– Minimální věk 18 let!
– Dobrý zdravotní stav a plavecká zdatnost.
Cena kurzu za jednu osobu je 1200 Kč.
– S sebou na kurz povinné přezutí k bazénu (možno na boso) a plavky.
– Provozní řád bazénu vyžaduje koupací čepici, nebo gumičku do vlasů (platí pro dlouhé vlasy).
– Teoretická i praktická část kurzu probíhá v pražském paláci YMCA (Na Poříčí 1041/12, 110 00, Praha 1)
– Kurz je možné absolvovat ve vypsaných termínech (viz. níže), nebo po domluvě se školícím centrem individuálně dle dohody.

Další informace a dotazy ke kurzu vyřizuje naše školící centrum.


Aktuálně vypsané termíny:

8. 6. 2019Přihláška do kurzu